Beran - Horoskop 2014

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Charakteristika Berana

Berani jsou ohnivé znamení, plní energie, elánu a života. Jsou to obvykle silné, ambiciózní a průbojné osobnosti. Jsou odvážnými zastánci nových myšlenek a směrů a díky svojí povaze jsou často schopni i své názory prosadit. Berani jsou bojovníci s nespoutanou a nevázanou povahou. Negativem je jejich tvrdohlavost a umíněnost. Jak si Beran něco usmyslí, nic s ním nehne, aby svůj názor změnil. Za každou cenu si vždy hledá svoji cestičku, i kdyby mu přátelé a rodina chtěli poradit sebevíc a co nejlépe, tyto rady nejspíše nepřijme. Beran se často obětuje a nehledí na překážky, jde hlavou proti zdi. Lidé narození v tomto znamení bývají nebojácní a často se zdá, že se nedokážou poučit ze svých chyb. Je to však spíše jejich důvěřivost a v jistém slova smyslu i naivita, která je vede k tomu, zkoušet neúspěšný pokus zase a znovu. Sebevědomě se prosazuje, jako by nedbal pocitů druhých, ve skutečnosti je však dobrosrdečným a upřímným jedincem.

Zrozenci ve znamení Berana bývají věčnými dětmi, obdivují vše kolem a dokážou Vás upozornit na detaily, kterým byste sami nikdy nevěnovali pozornost. Snesete-li jejich občas zlostné výbuchy nálady, které je však velice rychle přejdou, pak vedle sebe můžete mít toho nejpozornějšího a skvělého partnera, kamaráda nebo přítele. Jejich temperament je silný, na druhou stranu se však s nimi nikdy nebudete nudit.

Horoskop na rok 2014 pro Berana

V minulém roce 2013 Berani poznali podněty a cesty, po kterých by bylo vhodné i v roce následujícím kráčet. Důrazným doporučením pro Berany pro rok 2014 je: Buďte ohleduplní ke svému okolí, pokud možno klidní a také přemýšliví. Zbrklost, která bývá pro Berany tolik typická, není v tomto roce na místě. V roce 2014 a to zejména na jeho začátku budou Berani potřebovat trochu více trpělivosti, než jsou zvyklí, než-li se dostaví ta správná energie a budou moci ve svých vytyčených cílech pokračovat a to jak ve vztazích, tak v kariéře. Všeobecně se dá říci, že druhá polovina roku by celkově pro Berany měly být úspěšnější, než-li ta první a to jak v práci a v kariéře, tak i ve vztazích a rodinném životě. 

Horoskop 2014 - Láska a vztahy

Berani řeší v lásce často otázku, jestli bude po jejich nebo ne. Lidé zrození v tomto znamení mají vrozenou potřebu a touhu prosadit se, a ani partnerské vztahy nejsou výjimkou. Navíc jsou berani jedni z mála znamení zvěrokruhu, kteří dokážou dobře snášet i dlouhodobou samotu a odloučení. Pokud se Berani v tomto roce ostanete ve Vašem dlouhodobém vztahu do zdánlivě bezvýchodné a neřešitelné situace, pak nezoufejte, uklidněte se a zeptejte se na radu někoho Vám blízkého, kamaráda nebo příbuzného. Poznáte, že možná máte jen zkreslený pohled na věc a situace, ve které se právě nacházíte, není zdaleka tak bezvýchodná, jak na první pohled vypadá. Uvažujte raději s chladnou hlavou, nedělejte unáhlená rozhodnutí, ať zbytečně nepřijdete o někoho Vám milého a blízkého. Novou energii, a to nejen pro oblast lásky a vztahů Vám vlije do žil jaro, především pak měsíc květen. Hledejte nové podněty a neztrácejte naději. Partnerovi naslouchejte a nezapomínejte s ním komunikovat. Na konci kalendářního roku Vaši rodinu nebo vztah čeká významná radostná událost, kterým může být svatba nebo i nový přírůstek do rodiny. Pokud chcete u svého partnera něco měnit, raději tyto nápady odložte, především jde-li o partnera potenciálního. Dostali byste se pouze do střetu zájmů.  

Horoskop 2014 - Zdraví a energie

Berani jsou zvyklí nakládat se svojí energií někdy až neúsporně. Vrhají se do nových záležitostí po hlavě a se vší vervou, avšak buďte opatrní a nezapomínejte na pravidelný odpočinek nebo relaxaci. Myslete na své zdraví. Dávejte si pozor na oblast Vaší zdravotní kondice především v průběhu letních měsíců. Je velmi pravděpodobné, že Vaše imunita bude v této době léta poněkud oslabena. Svoji imunitu můžete podpořit pravidelným užíváním echinaceových kapek nebo hroznového cukru. V dalších ohledech by ale ze zdravotního hlediska nemělo u Beranů v tomto roce docházet k žádným větším komplikacím nebo docházet k negativním změnám. Berani by měli být plní životního elánu a cítit se zdraví, v pohodě a v harmonii se svým okolím.  

Horoskop 2014 - Práce a kariéra

Velká pracovitost a přirozená houževnost zrozenců v tomto znamení, umožní Beranům udržet se v následujícím roce 2014 na finanční hladině. Ačkoliv může dojít k výrazným výkyvům a stresovým situacím, naslouchejte stále svojí intuici, Vaše tvrdohlavost a neústupnost by se měla v tomto případě, co se týče Vašich pracovních plánů, skutečně vyplatit. Ihned na začátku roku 2014, v průběhu ledna a února je možné, že budete uvažovat o koupi nemovitosti nebo o jiném velkém projektu. Berani by však v tomto ohledu měli být opatrní na svoji velkorysost, neboť kvůli své velké důvěřivosti by mohli snadno přijít o nemalou finanční částku. Kromě toho je také dosti pravděpodobné, že dojde k situaci, kdy budou muset zachraňovat své přátele z finančních problémů tím, že jim půjčí nebo dle svého uvážení dokonce darují peníze.

Radou pro rok 2014 v oblasti práce pro Berany je: Buďte kreativní, nebojte se nových příležitostí a úspěch se dostaví. Rozdělte úkoly nejlépe, jak dovedete, ostatní půjdou ve Vašich stopách. Od druhé poloviny roku by se Vám po pracovní stránce mělo dařit ve všech ohledech lépe, než tomu bylo v první polovině kalendářního roku. Trvejte na svém, a pokud si v práci dupnete, pak se Vám podaří dosáhnout zlepšení pracovní pozice nebo i zvýšení platu.